Jak dobrać cążki do skórek?

Jeden z czynników, od których zależy wygląd paznokci i całych dłoni, stanowi stan skórek wokół płytki. W przypadku, gdy są one miękkie i krótkie, można zastosować środek do ich złuszczania, po czym usunąć je przy pomocy patyczka z drewna.

Jeżeli natomiast są duże i twarde, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie cążki do skórek, aby dokonać ich delikatnego wycięcia.

Oto parę cennych porad, które pomogą Państwu wybrać właściwy model dla siebie:

  • Jednym z najistotniejszych aspektów jest dobór ostrza, ponieważ pozwoli to sprawnie i bezboleśnie ciąć zamiast ciągnąć i szarpać. Najczęściej spotyka się rozmiar 4 mm. Warto pamiętać, że im większe są cążki do skórek, tym można szybciej się nimi posługiwać, ale wyższą dokładność zapewnia jednak wariant nieco mniejszy.
  • Bardzo ważny jest metal, z jakiego zostaje wyprodukowany przyrząd. Najlepsze są te stworzone ze stali chirurgicznej, nierdzewnej. Mogą one służyć przez długi czas, wystarczy je jedynie sterylizować, dezynfekować oraz co jakiś czas ostrzyć.
  • Inne warte uwagi kryterium to rozmiar ramion cążek do skórek. Powinny one bowiem być dopasowane do dłoni, aby można było wygodnie się nimi posługiwać. Zarówno za krótkie, jak i za długie ramiona powodują znaczny dyskomfort w użytkowaniu. Należy również pamiętać, iż to od wymiaru tego elementu zależy w dużej mierze skuteczność przyrządu, gdyż przenosi on nacisk na ostrze.
  • Następnym aspektem, jaki warto wziąć pod uwagę, jest elastyczność sprężyny. Gdy charakteryzuje się ona zbyt dużą sztywnością, używanie cążek do skórek wymaga wiele wysiłku.
  • Bardzo przydatnym, aczkolwiek niekoniecznym dodatkiem jest zapięcie. Ma ono za zadanie zabezpieczać ostrze przed stępieniem.

Uwzględniając te wszystkie kryteria, możemy wybrać najlepsze dla nas cążki i zapewnić sobie ich bezpieczne oraz komfortowe użytkowanie.

Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty cążek do skórek:

Darmowa wysyłka po przedpłacie od 399 zł
Darmowa dostawa (Paczka w RUCHu) już od 399,00 zł.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl