Regulamin zakupów

Odwiedzają Państwo stronę www.charmbeauty.pl, której właścicielką jest Bożena Banaszek, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Charm and Beauty Bożena Banaszek, z siedzibą przy ul. Grochowskiej 309/317 m. 69, 03-823 Warszawa. Charm and Beauty jest  zarejestrowana pod numerem identyfikacji podatkowej NIP 8361052815, Regon: 364039030 zwaną dalej "Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne".

 

REGULAMIN ZAKUPÓW

1. Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci internet. Zamówienia przyjmowane są ze strony www.charmbeauty.pl lub przez pocztę elektroniczną po wysłaniu zamówienia na adres info@charmbeauty.home.pl

2. Produkty sprzedawane w serwisie Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne pochodzą tylko i wyłącznie z legalnych i oryginalnych źródeł dopuszczonych w kraju i za granicą.

3. Wszystkie ceny prezentowane w serwisie Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne zawierają podatek VAT, podane są w złotych polskich i obowiązują w momencie składania zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

4. Wszelkie nazwy produktów i marek, znaki graficzne użyte w serwisie są własnością ich oryginalnych producentów i są prezentowane w celach informacyjnych i handlowych. Opisy i zdjęcia produktów zostały stworzone przez zespół Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne i nie mogą być wykorzystywane bez wiedzy i zgody autorów.

5. Zdjęcia produktów odpowiadają rzeczywistym produktom, jednak w nielicznych przypadkach mogą różnić się od ich rzeczywistego wyglądu ze względu na kwestie techniczne (np. kolor produktu może być odbierany nieco inaczej w związku z konkretnym oświetleniem czy ustawieniem wyświetlacza).

6. Dokumentem potwierdzającym sprzedaż produktu jest paragon niefiskalny lub faktura bez VAT (na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT) - w zależności od opcji wybranej przez Klienta. Składając zamówienie Klient określa dokument, jaki chce otrzymać.

7. Anulowanie zamówienia jak i jego zmiany możliwe są do momentu wysłania przesyłki.

8. Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia w poniższych przypadkach:

  • dane osoby składającej zamówienie budzą wątpliwość bądź są nieprawidłowe;
  • zrealizowanie zamówienia jest niemożliwe z winy producenta oraz gdy towar nie jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu;
  • niniejszy regulamin nie jest przestrzegany.

9. W sytuacji niemożności zrealizowania części lub całości zamówienia Kupujący zostanie poinformowany o zaistniałej sytuacji. Bez akceptacji Kupującego zamówienia częściowe nie będą realizowane.

10. Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne zastrzega sobie możliwość odmowy zrealizowania zamówienia, gdy cena towaru prezentowana w ofercie jest wynikiem pomyłki lub działania osób trzecich. W takim przypadku kwota wpłacona przez Klienta zostanie zwrócona na konto Klienta w terminie 14 dni roboczych.

11. Gdy zrealizowanie zamówienia jest niemożliwe z winy Klienta (m.in. został podany błędny adres dostawy, odmówiono odbioru zamówienia itp.) Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne zastrzega sobie prawo obciążenia Klienta kosztami transportu zamówienia, a w przypadku produktów, których sprzedaż po nieudanej próbie dostarczenia jest już niemożliwa - również kosztami tych produktów.

12. Czas realizacji zamówienia zależy od wybranego przez Klienta sposobu dostawy towaru i zależy od kompetencji danej firmy kurierskiej czy Poczty Polskiej.

13. Zamówiony towar dostarczamy Pocztą Polską, kurierem InPost, Paczkomatem InPost lub Paczką w RUCHu. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy (z wyłączeniem akcji Dzień Darmowej Dostawy). Jeśli składając zamówienie Klient nie doda informacji o tym, że decyduje się na przesyłkę firmą kurierską, Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne zakłada, że Klient czyni nas pełnomocnikiem do zorganizowania wysyłki Pocztą Polską i uiszczenia przez nas stosownej opłaty pocztowej.

14. Na czas realizacji zamówienia składa się  czas przygotowania wysyłki oraz czas dostawy. Zamówienie jest kompletowane i wysyłane maksymalnie do 48 godzin od zaksięgowania kwoty na koncie Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne (z wyjątkiem sytuacji określonych w punkcie 8.).

15. Wszystkie powyższe terminy dotyczą dni roboczych.

16. Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne akceptuje następujące formy płatności:

  • tradycyjny przelew bankowy (ING 83 1050 1924 1000 0092 2468 1560);
  • elektroniczny przelew bankowy (Przelewy24);
  • system płatności mobilnych BLIK;
  • transakcje przy użyciu kart płatniczych takich jak Visa czy MasterCard;
  • za pobraniem.

17. Zgodnie z najnowszą ustawą konsumencką wchodzi w życie prawo, które daje Klientowi możliwość odstąpienia od zawartej umowy bez podawania przyczyny. Musi to nastąpić w terminie do 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Warunkiem uwzględnienia zwrotu jest złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy na adres info@charmbeauty.home.pl  i odesłanie do Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne zakupionego towaru w stanie niezmienionym (najlepiej w nieuszkodzonym opakowaniu, bez śladów użytkowania, bez mechanicznych uszkodzeń) wraz z dowodem zakupu.
Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru w wysokości równej opłacie za nadanie przesyłki.
Zwrot należności za zwrócone towary, po potrąceniu całkowitych kosztów przesyłki, nastąpi w terminie do 14 dni od daty otrzymania zwrotu na wskazane przez Klienta konto bankowe.

18. Procedura reklamacji i zwrotów opisana jest pod adresem: https://charmbeauty.pl/reklamacje-i-zwroty

19. Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne  zapewnia ochronę wszystkich przekazanych do zrealizowania zamówienia danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz jej późniejsze zmiany).

20. Prawem właściwym dla realizacji zakupów w serwisie internetowym Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne jest prawo polskie, a w szczególności Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U.2002r. nr 144 poz.1204).

21. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.

22. Regulamin określa zasady zakupów w serwisie Charm and Beauty - Eleganckie Akcesoria Kosmetyczne.

23.  Złożenie zamówienia jednocześnie oznacza akceptację wszystkich postanowień i informacji zawartych w regulaminie.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl